Сьогодні я хочу поділитися з Вами деякими своїми спостереженнями з практики.
Як часто у Вас болить горло? «Часто» - скаже більшість людей.
А що Ви робите в такому випадку? «Іду до ЛОРа» - скаже частина співрозмовників. Але більшість ідуть до аптеки, купують різні лікарські препарати, і тільки потім, днів через 10-14, згадують, що можна ж було звернутися до професіонала, і бути вже давним-давно здоровим. Адже можна скупити весь асортимент таблеток, спреїв, розчинів для полоскання, але не отримати бажаного результату.
«А чому?» - запитаєте Ви.
«Адже біль у горлі – найлегше захворювання. І лікувати його – нічого робити».
А ось і ні.
Фарингіт - це як айсберг, який показує нам свою вершину.
Фарингіт може бути проявом безлічі різних захворювань, різних органів і систем. Ділиться він на катаральний, гіпертрофічний і атрофічний. Якщо пацієнту пощастило - у нього звичайнісінький катаральний фарингіт. І йому допоможе майже будь-який засіб з аптеки.
Гіпертрофічний фарингіт потребує більш ретельного лікування, часто додаткових методів - кріотерапія, лазеротерапія, лазеротерапія…
Найскладнішим у лікуванні є атрофічний фарингіт. Ось у цьому випадку приймання медпрепаратів «без розбору» може навіть погіршити ситуацію. Адже цей вид фарингіту найчастіше є не самостійним захворюванням, а одним із проявів складніших хвороб - гастрит, холецистит, панкреатит, невроз, цукровий діабет.
Крім цього, фарингіт може бути як наслідок порушеного носового дихання. І скільки б Ви не лікували біль у горлі, він не зникне. Адже Ви усуваєте не причину, а наслідок.
Тому не треба ставитися до фарингіту як до «легкого захворювання». Адже якщо вчасно не виявити причину і не вилікувати її - процес перейде в хронічний. Плюс втягне в себе складніші наслідки. Тому - не біжіть одразу в аптеку. Приходьте до ЛОРа, і вже разом із лікарем Ви зможете точно визначити, що Вам треба – звернутися до гастроентеролога, або до ендокринолога, або до невролога. Або просто трохи змінити своє харчування, або місце роботи (щоб виключити шкідливості), або кинути палити. А може, треба полікувати ніс…
На всі ці запитання Вам відповість ЛОР, який огляне Вас, все з'ясує, і порекомендує, що треба робити далі. Тож не займайтеся самолікуванням, звертайтеся. Лікарі з радістю вирішать ці Ваші проблеми.
Будьте здорові !!!